Poznámka Hanky k červnovým meditacím

20.06.2020 20:57

SHRNUTÍ:

 

Tématické body tohoto novoluní se týkají znamení Raka, v úseku Rak (0:21 st. Raka + pod-stupeň zn. Raka), v ČR dle postavení domů v domě 11:

 

 

Rak – nové, hlubší vnitřní prožívání a cítění, upevnění vnitřní Základny, nové počátky…

 

11dům – nové kontakty a aktivity  s lidmi, nová přátelství…

 

 

Doplnění:

 

Sabiánský symbol tohoto novu: 1 st. Raka: (Je třeba nějakým způsobem naplnit tento symbol ve svém životě):

 

0 - 1 Raka:

Námořníci na lodi sundali starou vlajku a vyvěsili novou. Klíčová poznámka: Radikální změna postoje vyjádřená symbolickým aktem: bod, z něhož není návratu. Klíčové slovo: Základní reorientace. Výklad: Je to kvadratura na  první stupeň Berana - moment krize, ostrý bod obratu. Slunce se otáčí zpět,  dosáhlo svou krajní severní polohu.

 

Pozn. Tyto meditace jsou vypracovány dle aktuálního horoskopu novoluní, kdy konjunkce Slunce (Ducha, tvořivé zákl. energie) a Luny (nitra, cítění) v aktuálním znamení astrologicky (a symbolicky) představují největší možné spojení nitra (Luny) s Duchem (Sluncem) a tedy přináší poselství, na co je třeba se v tomto období zaměřit, aby došlo k většímu niternému propojení s vlastním vnitřním já - energetickým zdrojem člověka a tak k harmonii psyché (osobnosti) a Ducha. Tak také i tímto způsobem může člověk lépe naplnit svůj duchovní plán na této zemi a pomocí této meditace rozvinout nové uvědomění, které vede k očistě a novému pochopení.

 

H.K