Poznánka Hanky k dubnovým meditacím

25.04.2020 14:01

Tématické body tohoto novoluní se týkají znamení Býka, v úseku Býk (3:24 st. Býka + pod-stupeň zn. Blíženců), v ČR dle postavení domů v domě 1:

 

Býk – tvorba, práce = zviditelněná Láska

Blíženci – nové možnosti učení se, nové chápání

1 dům – správné Sebe-vědomí – individuální prožitek -aspekt  Já Jsem

 

 

Doplnění:

Sabiánský symbol tohoto novu: 3-4 st. Býka: (Je třeba nějakým způsobem naplnit tento symbol ve svém životě):

 

Hrnec zlata na konci duhy.

Klíčová poznámka: Bohatství, které pochází  ze spojení božského s pozemským. Klíčové slovo: Spojení. Výklad: Duha je v  Bibli symbolem spojení člověka s Bohem. Je to most dovolující komunikaci  Božského se smrtelným. Vnímáme to jako symbol šťastného konce, i když jsme  kráčeli za něčím zdánlivě neskutečným - na konci duhového mostu, který se  klenul jako symbol skončených strázní, nás čeká poklad...

 

Pozn. Tyto meditace jsou vypracovány dle aktuálního horoskopu novoluní, kdy konjunkce Slunce (Ducha, tvořivé zákl. energie) a Luny (nitra, cítění) v aktuálním znamení astrologicky (a symbolicky) představují největší možné spojení nitra (Luny) s Duchem (Sluncem) a tedy přináší poselství, na co je třeba se v tomto období zaměřit, aby došlo k většímu niternému propojení s vlastním vnitřním já - energetickým zdrojem člověka a tak k harmonii psyché (osobnosti) a Ducha. Tak také i tímto způsobem může člověk lépe naplnit svůj duchovní plán na této zemi a pomocí této meditace rozvinout nové uvědomění, které vede k očistě a novému pochopení.

H.K