Poznámka Hanky ke květnovým meditacím

25.05.2020 03:17

Tématické body tohoto novoluní se týkají znamení Blíženců, v úseku Blíženci (2:04 st. Blíženců + pod-stupeň zn. Blíženců), v ČR dle postavení domů v domě 7:

 

Blíženci - nové možnosti chápání a komunikace, sdílení…

7dům – vztahy  s lidmi a partnerství

 

Doplnění:

Sabiánský symbol tohoto novu: 2-3 st. Blíženců: (Je třeba nějakým způsobem naplnit tento symbol ve svém životě):

 

Zahrada v Tuileriích (v Paříži).

Klíčová poznámka: Formalizace kolektivních ideálů aplikací rozumu a zavedením  řádu do nově objevených aspektů přírody. Klíčové slovo: Obdiv formalismu.   Výklad: Symetrie, přistřižené stromy, anglické trávníky - strnulost bez  romantiky, rigidní rituály.

 

Pozn. Tyto meditace jsou vypracovány dle aktuálního horoskopu novoluní, kdy konjunkce Slunce (Ducha, tvořivé zákl. energie) a Luny (nitra, cítění) v aktuálním znamení astrologicky (a symbolicky) představují největší možné spojení nitra (Luny) s Duchem (Sluncem) a tedy přináší poselství, na co je třeba se v tomto období zaměřit, aby došlo k většímu niternému propojení s vlastním vnitřním já - energetickým zdrojem člověka a tak k harmonii psyché (osobnosti) a Ducha. Tak také i tímto způsobem může člověk lépe naplnit svůj duchovní plán na této zemi a pomocí této meditace rozvinout nové uvědomění, které vede k očistě a novému pochopení.

H.K