Poznámka Hanky k zářiovým meditacím

06.09.2021 22:22

Tématické body tohoto novoluní se týkají znamení Panny, v úseku Panna - Vodnář (14:38 st. Panny  pod-stupeň zn. Vodnáře), v ČR dle postavení domů  na konci 2 domu :

Panna – rozlišování, analýza, čištění, služba společnosti…  

Vodnář – schopnost přemýšlení a spolupráce, nové nápady, projev něčeho nového

2 dům: konkrétní vlastní činnost, práce; hodnoty…

 

Doplnění:

Sabiánský symbol tohoto novu: 14:38 (19 st) Panny:

(Je třeba nějakým způsobem pochopit a vyjádřit tento symbol ve svém životě jistým pročištěním a uvědoměním si a aktivovat ho vlastním a jedinečným způsobem):

 

Jemný hedvábný kapesník - dědictví po odvážných předcích.

Klíčová  poznámka: Quint-esence základ činů dobře vykonaných.

Klíčové slovo: Kultura.

Výklad: Kulturní člověk je ve svém nejhlubším a nejlepším smyslu toho výrazu aristokratem. Je vlastně květem dlouhé linie předků, kteří přijali odpovědnost za svou skupinu nebo společnost. Podobně je skutečný žák květem, který korunuje dlouhou sérii inkarnací.

 

Pozn. Tyto meditace jsou vypracovány dle aktuálního horoskopu novoluní, kdy konjunkce Slunce (Ducha, tvořivé zákl. energie) a Luny (nitra, cítění) v aktuálním znamení astrologicky (a symbolicky) představují největší možné spojení nitra (Luny) s Duchem (Sluncem) a tedy přináší poselství, na co je třeba se v tomto období zaměřit, aby došlo k většímu niternému propojení s vlastním vnitřním já - energetickým zdrojem člověka a tak k harmonii psyché (osobnosti) a Ducha. Tak také i tímto způsobem může člověk lépe naplnit svůj duchovní plán na této zemi a pomocí této meditace rozvinout nové uvědomění, které vede k očistě a novému pochopení.

H.K